вівторок, 1 березня 2016 р.

Україна надзвичайна: неймовірні факти про Україну, які ніхто не знав

Не дивлячись на те, що з усіх боків українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що найкращий вихід для них – «валити з цієї країни якомога швидше», що дивитися в Україні немає на що і світові на нас начхати, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні.
Перші в світі
Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
 Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.
 Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.
Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. 
Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.
Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.
 Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.
 Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.

Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».
 Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.


Бажання є ізнов прославити Вкраїну милу, 
Народ великий надихнути, вселити в нього нову силу,
 Підняти з попелища славетних предків дух, 
Поширити Землею знову слух Про нашу гордість, силу, вдачу, 
Яких ізнов зову, за котрими сумую й плачу, 
За котрими сумує й плаче весь народ. 
Народ, що українцями зоветься, 
Хто і коли назвав - тому минеться.
 Ми не з окраїни, ми з України. 
Тому, що споконвік укромно (затишно) жили
 Окремо від усіх сусідів – поляків, турків, 
 Край боронили; пшеницю сіяли, зерно; 
Мечі, плуги кували; гуляли і пили 
Ту медовуху веселящу, якої йшов ріки потік.
 Усякого було, та ми залишились Українцями –
                               затишними, окремими повік.

Немає коментарів:

Дописати коментар